Malování na zeď


Když jste byli malí, možná jste na zeď malovali pastelkami nebo tím co jste měli zrovna po ruce. Ať už jste dospělí nebo ne, na zeď lze malovat v jakémkoliv věku. Tak proč si ten luxus nedopřát? Dětský duch dříme v každém z nás.

Pomocníci aneb co jsem potřeboval

Je to jednoduché, stačí jeden nebo více štětců, několik nádobek na míchání barvy a praní štětců a samozřejmě barvy. Pokud jste šikovní jako já, raději se pojistěte gumou a bílou barvou, kteří byli moji věrní pomocníci. Mám tu zkušenost, že obyčejná tužka mi šla ze zdi dobře vygumovat a kaňky od štětce šly po jejich vysušení bílou barvou dobře zatřít. Dřevěné schůdky byly také dobrým pomocníkem.

Jak jsem postupoval

Nejprve jsem si našel několik obrázku na internetu a nechal se inspirovat. Asi z 10 různých obrázků jsem si v hlavě poskládal jeden. Někde jsem se inspiroval tvarem stromu, jinde tvarem lístků a tvarem zvířátek. Obrázky jsem měl nahrané v telefonu a s telefonem v ruce jsem je od oka překresloval na zeď obyčejnou tužkou.

Předkreslování obyčejnou tužkou

Vše jsem si nejprve předkreslil obyčejnou tužkou. Zabralo mi to asi 2 hodinky. Na různých diskuzních skupinách jsem se dočetl, že používali např. projektor, kterým si nasvítili zeď, nebo si nechávali obrázky vytisknou a pak si z toho nastříhali šablony a ty potom obkreslovali. Šel jsem cestou dívání se do telefonu a kromě malování jsem i hojně používal gumu. Výsledkem byl trochu jiný obrázek než na internetu, ale zas na druhou stranu jsem ze sebe něco dal.

Pokus o malování s temperami

Poté jsem našel staré tempery ještě ze základky a pustil jsem se do malování medvěda. To mi zabralo asi 3 hodiny a v tu chvíli jsem si říkal, jestli jsem to s tou obyčejnou tužkou trochu nepřehnal. Jinak temperky velmi dobře překrývaly obyčejnou tužku.

Výměna temperek za barvy na zeď

Když jsem se podíval na tu velkou plochu stromu, rozhodl jsem se, že vyměním tempery za barvy na zeď. Stavil jsem se pro ně v Domu barev. Pán se mě zeptal, na co to mám, co budu malovat a já mu odvětil, že malujeme na zeď pro malého a on mi řekl: Tak to Vám dám 10% slevu. Velmi sympatický pán. S barvami na zeď to daleko rychleji odsejpalo. Maloval jsem to asi 4 dny po 2 hodinách. Pomohla mi i přítelkyně s veverkou. Abych se přiznal, při malování jsem chvílemi ani nedýchal. Bohužel ani to nezabránilo občasnému ukápnutí barvy na zeď. Na strom máme v plánu pak bílými čárkami zakreslovat jak nám malej roste před očima.

Jak jsem maloval

Tady přikládám jak jsem při malování postupoval.

 

Pár tipů

  • pusťte si hudbu, kterou rádi posloucháte
  • pozvěte někoho k sobě a malujte spolu
  • nebojte se experimentovat
  • nebojte se malovat

 

Pár slov na závěr

Udělejte si doma hezké prostředí. Je to místo, kde trávíte nemalou část života, tak proč do toho neinvestovat svůj čas, peníze a energii. Pokud se do toho dáte, přeji Vám pěkné malování a radost z Vašeho výtvoru.