Nápoj Kombucha


Věříte účinkům kvašeného nápoje Kombucha? Pro ty co slyšíte o tomto nápoji poprvé, tak kombucha je fermentovaný (kvašený) nápoj, který se připravuje z čaje a cukru.

Pár slov na úvod

Z jakých zdrojů vycházím

Tento článek je syntézou odborných publikací a doufám, že pro Vás bude přínosný. Vycházím především z odborného článku Tea, Kombucha, and health (C. Dufresne, E. Farnworth, 1991). Odborné články můžete najít např. na scholar.google.com. Některé vědecké publikace jsou i zdarma dostupné.

Čaj

Jelikož k výrobě nápoje Komucha je zapotřebí čaj, zmíním se tu v krátkosti o něm. Čaj byl do Evropy dopraven z Činy portugalskými a nizozemskými badateli jako léčivá bylina.1

V Číně již před 5000 lety byly čaji přisuzovány stimulační a detoxikační vlastnosti mezi které patří 2:

  • odbourávání alkoholu a toxinů,
  • zlepšování krve a moči,
  • uvolnění od bolesti kloubů
  • a zlepšení imunity.

Kombucha

Co je to?

Kombucha je fermentovaný (kvašený) nápoj, který se připravuje z čaje a cukru. Fermentaci zajišťuje symbiotická kolonie bakterií a kvasinek.

Odkud pochází?

Tento nápoj byl známý v Číne asi 220 let před n.l. 3. V roce 414 doktor Kombu přivezl tuto čajovou houbu do Japonska, aby vyléčil císaře. Čajová houba zavítala do Ruska díky orientálními obchodníkům a poté putovala do východní Evropy a pak k nám.

A co chuť

Chutí může připomínat perlivý jablečný mošt. Má sladkokyselou chuť, která se odvíjí od délky kvašení a použitého druhu čaje.

Blahodárný nebo nebezpečný nápoj?

Ačkoliv konzumace Kombuchy obecně nepředstavuje nežádoucí účinky, vyskytlo se několik případů, kdy byly hlášeny zdravotní poruchy jako podrážděný žaludek a
alergické reakce. To se ale vyskytlo u několika pacientů, kteří byli náchylní na kyselinu nebo byli měli určitou poruchu ledvin. Tyto reakce se však zmírnily vysazením nebo omezením spotřeby tohoto nápoje 1.

Doporučení a na co si dát pozor

Konzumace

Když pijete Kombuchu, měli byste přitom pít dostatečné množství vody. To proto, abyste napomohli procesu při odstraňování toxinů 1. Lidem, kterým kombucha nedělá dobře, by ji neměli pít. Pokud nápoj abnormálně zapáchá či má neobvyklou barvu, doporučuje se jej nekonzumovat.

Domácí výroba a předávání

Pokud si Kombuchu vyrábíte doma, mějte na pozoru, že je tu možnost kontaminace patogenními bakteriemi a kvasinkami 1. Vzhledem k tomu, že je zvykem si vytvořenou houbu předávat a při výrobě tolik nedbat na sterilní prostředí, je zde riziko kontaminace vysoké 4. Kontaminace pak může vyvolat toxické reakce.

Příprava a skladování nápoje

Kombucha by se měla připravovat a skladovat ve skleněné nádobě, aby se neuvolnili toxické látky, jako např. olovo, z přípravných nebo skladovacích nádob.

Zázračný elixír

Kombucha je často nadšenými příznivci popisována jako zázračný elixír. Studie však nedokázaly potvrdit oné zázračné vlastnosti nápoje, jako je např. zabránění šednutí vlasů, zvýšené libido, zlepšení zraku nebo použití nápoje jako účinného čistícího prostředku, jak se tomu tvrdí v knize Benefits of Komucha 1. Nápoj bude minimálně dobrý v roli placeba. A to množství rafinovaného cukru.. Co vy si o tom myslíte?

Na závěr

Vědecký přístup nám může umožní rozlišit fakta od pouhých subjektivních a ničím nepodložených tvrzení. Je možné, že tento nápoj má opravdu blahodárné účinky na tělo, ale zatím jej věda nedokázala odhalit.  Pokud budete kombuchu vyrábět, dejte si především pozor na potenciální a nežádoucí kontaminaci nápoje bakteriemi a kvasinkami – nedoporučuju si houbu předávat. Přistupujte k věcem kriticky a slepě určitým tvrzením na Internetu nevěřte.

Takže hodně zdraví a případně i štěstí i při výrobě domácí Kombuchy. Ať Vám chutná.

Zdroje

1.
C.H.Holiman P, G.L.Hertog M, B.Katanc M. Tea, Kombuch, and health. Sciencedirect. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0308814696000659. Published 1996.
2.
A. Balentine D, A. Wiseman S, C. M. Bouwens L. The Chemistry of Tea Flavonoids – Critical Reviews in Food Science and Nutrition. Eurekamag. https://eurekamag.com/pdf/003/003298474.pdf. Published 1996.
3.
Kombucha: A Systematic Review of the Clinical Evidence. Karger. https://www.karger.com/Article/Abstract/71667. Published 2003. Accessed November 15, 2018.
4.
P. M. The yeast spectrum of the ’tea fungus Kombucha. PubMed – NCBI. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8559192. Published 1995. Accessed November 15, 2018.

+ Nikdo ještě nenapsal komentář

Přidejte Váš