Tatínkové u porodu


Pokud jste se jako budoucí tatínkové ještě nerozhodli, zda půjdete s Vaší drahou polovičkou k porodu, tak neváhejte ani vteřinu a jděte.

Nenechte se odradit

Původně jsem ani nevěděl, že existuje možnost, aby budoucí tatínkové byli u porodu se svojí ženou. Někteří z okolí se mi svěřovali, že to není moc dobrý nápad, že někde slyšeli, že se mužům žena po porodu přestala líbit a sexuálně přitahovat, že porod jsou hotová jatka.

Tato moudra jsem si nebral osobně a byl jsem rozhodnutý porod společně s ženou podstoupit. Jediné čeho jsem se bál bylo, že tam zkolabuji a doktory a sestry ještě více zaměstnám.

Vlastní zkušenost

Porod jsme všichni ve zdraví přežili. Jsem moc vděčný, že jsem u porodu mohl být, že jsem ženě mohl být oporou. Skutečnost je taková, že u porodu nestojíte za zády doktorce, nepozorujete z dáli svoji ženu, nejste na kurzu šití. Nic drastického neuvidíte. Díváte se tam, kam hledí Vaše oči. Jste po boku Vaší ženy, držíte ji za ruce. Pokud je Vaše žena hodně silná, možná z Vašich prstů zbude jen trocha kostní moučky. To se ale moc často nestává, takže žádný strach.


Muž by měl vědět co žena musí vytrpět, co si musí při porodu zakusit. Měl by si ji pak o to více vážit.


Ten nejkrásnější zážitek v mém životě

Když vytahovali miminko a pokládali ho na ženu, byl to ten nejkrásnější zážitek v mém životě. Nic, ale opravdu nic se takovému zážitku v mém životě nevyrovnalo. Vidět jak ten malý človíček přichází k nám na svět, jak dýchá, to je zázrak. Život je zázrak.


Jsem přesvědčený, že být s ženou u porodu, je to nejlepší co jí v ten den můžete dát. Být její oporou, podporovat ji, pomáhat ji.


Na závěr

V ten den jsem si odpověděl na otázku: Proč rodí ženy a ne muži? Odpověď je jednoduchá. Chlap by to prostě nedal.

Chlapi! Využijte příležitosti být u porodu s Vaší drahou polovičkou. Nejenom, že Vaší ženu psychicky podpoříte, že jí pomůžete, ale také uvidíte, jak přichází nový život na svět, mezi nás.